Празник на Св. свщмчк Харалампий Чудотворец в град Пловдив

На 10 февруари светата Православна църква чества паметта на светия свещеномъченик Харалампий Чудотворец.

По случай празника с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Смолянският епископ Висарион – втори викарий на митрополита, възглави архиерейска света Литургия в храм „Св. Харалампий“ в Пловдив.

В съслужение с епископа бяха: свещеноиконом Запрян Шиков - секретар на Смолянска духовна околия, отец Йордан Христозов – председател на храма, и храмовото духовенство.

Изпълнилите целия храм богомолци взеха дейно участие в светата богослужба, отпявайки литургичните песнопения и изричайки с едно сърце и уста молитвите и Символа на нашата вяра.

В края на службата Смолянският епископ Висарион благослови приготвеното коливо и мед и отправи молитва към дивния Божи угодник, измолвайки неговата неотстъпна закрила за всички верни християни.

Архиереят се обърна към Богомолния народ със слово за чествания свети свещеномъченик Харалампий Чудотворец.

Викарният епископ преподаде на всички архипастирския поздрав и благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай.

Снимки