В помощ на учителите по религия

ЧЕТВЪРТИ КОНКУРС

за стихотворение, есе и рисунка, посветен на християнския празник Въведение Богородично ( 21 ноември)” - Ден на християнското семейство и православната християнска младеж

В конкурса могат да вземат участие ученици от първи до дванадесети клас в шест възрастови групи: първи - втори клас; трети-четвърти; пети – шести клас ; седми- осми клас; девети- десети клас; единадесети-дванадесети клас..

Целите  на конкурса са: да стимулира творческите заложби и изяви на учениците и чрез творбите да изразят чувствата и вълненията си по повод християнския празник; да  вникнат в ролята на семейството - да възпитава децата си във вяра, благочестие, почит и уважение към родителите, както и към малката Мария - Света Богородица.

Крайният срок за получаване на творбите с имената на участниците от повереното Ви училище, клас, гр./с. е до 10.11.2017 г. на адрес:

Пловдивска св. митрополия

ул. ”Станислав Доспевски” № 14

“Културно - просветен отдел”

4000 Пловдив

Тел. за справки: 032/ 62-62-76

Всяка творба трябва да съдържа:

- заглавие

- трите имена на автора, клас, училище, гр/с.,телефон

- име на преподавателя, телефон

Награди:

Учениците, чиито творби са класирани на първо, второ, трето място или поощтрени ще получат грамоти и предметни награди.

Обявяване на резултатите:  в сайта на Пловдивска митрополия и лично.

Награждаването на отличените участници ще бъде на 18.11.2017 г. (Събота) от 11 часа в хр. ,,Св. Петка” гр. Пловдив ул. ,,Петко Д. Петков”.

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2017

О Б Я В А

Пo решение на Св. Синод на БПЦ-БП, прот. № 27 от 15 декември 2016 г., Синодалният Културно-просветен отдел обявява:

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2017 в следните категории:

ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ И ПРОЗА)

ФОТОГРАФИЯ

В Конкурса могат да се включат деца от 3-та и 4-та група на детските градини и ученици от 1-ви до 12-ти клас.

Творбите трябва да са посветени на православния християнски празник Възкресение Христово – Пасха.

КРАЕН СРОК ЗА ИЗПРАЩАНЕ НА КОНКУРСНИТЕ ТВОРБИ: 25.03.2017 г. (СЪБОТА) - BАЖИ ДАТАТА НА ПОЩЕНСКОТО КЛЕЙМО.

Адрес за изпращане на конкурсните творби:

ПЕНКА ХРИСТОВА

СВ. СИНОД на БПЦ-БП, КУЛТУРНО-ПРОСВЕТЕН ОТДЕЛ

ЗА НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”

УЛ. „ОБОРИЩЕ” № 4

1000 СОФИЯ

БЪЛГАРИЯ

Email: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите." title="skpotdel@bg-patriarshia.bg">Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. (само за литературните творби)

Всяка творба задължително трябва да съдържа следната информация:

B десния долен ъгъл на гърба на творбата да бъде написано четливо:

- Заглавие на творбата;

- Трите имена на автора;

- Възраст, група/клас;

- Град/село, област, училище / ОДК / енорийско училище / клуб;

- Адрес и телефон за връзка с участника или неговия родител;

- Името на преподавателя / ръководителя и негов телефон за връзка.

В конкурсния Статут се съдържат всички условия и насоки, които са задължителни за участниците и които ще подпомогнат тяхната подготовка в избраните от тях категории.

Имената на НАГРАДЕНИТЕ УЧАСТНИЦИ С ПРОТОКОЛА НА ЖУРИТО ОТ СЪОТВЕТНИЯ РАЗДЕЛ ще бъдат качени на 12.04.2017 г. (Велика сряда) на Официалния сайт на СВ. СИНОД НА БПЦ, Раздел НОВИНИ: http://bg-patriarshia.bg/news.php .

НАГРАЖДАВАНЕТО на участниците в Националния конкурс „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” ще бъде на 14.05.2017 г. (5 Неделя след Пасха – на Самарянката) в столичния храм „Св. св. Кирил и Методий“ (гр. София, ул. „Георг Вашингтон“ № 47, до Женския пазар и Лъвов мост) след приключването на св. Литургия. След награждаването се предвиждат КРАТЪК РЕЦИТАЛ и ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБА с наградените творби в Енорийския център на храм „Св. св. Кирил и Методий“.

Статутът на Конкурса предвижда, след изтичане на изложбата на Конкурса, творби от Раздели „Изобразително изкуство“ и „Фотография“ да участват в благотворителен аукцион, събраните средства от който ще бъдат дарени на Специализираната болница за активно лечение на деца с онкохематологични заболявания, гр. София.

СТАТУТ: http://www.bg-patriarshia.bg/news.php?id=224424

Вдъхновение и благословен от Бога успех на всички малки и големи участници във Великденския конкурс на светата ни Църква!

Ребуси, кръстословици и картинки за оцветяване, подходящи за ученици от I-ри до VII-ми клас

Уважаеми колеги,

Знаем, че в дългогодишната си учителска дейност имате прекрасни методически разработки на уроци , тържества и др.

Ще бъдем благодарни да ги изпратите на нашия имейл Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. и така те ще стават достояние на всички учители, преподаващи „Религия – Православие”.

Поради липсата на учебни помагала за всички класове с примерни разработки на темите, тези материали ще улеснят Вашата работа в процеса на подготовката Ви.

Предлагаме Ви кръстословици, ребуси и картинки за оцветяване, свързани с учебния материал по СИП „Религия Православие” зaI-ри - VII-ти клас.

Такива познавателни задачи повишават не само интереса на учениците, но правят учебния процес по-занимателен и ползотворен, без да се омаловажава сериозността на изучаваното; съдействат за развитие устойчивостта на вниманието; находчивост, досетливост, услужливост на паметта; развитие на визуалната култура и художествени умения.

Помагат на учениците под формата на игра да заучават и запомнят термини от изучавания учебен материал. Тези задачи могат да се използват за колективна, групова или индивидуална работа в различни етапи на урока: актуализация на стари знания, поставяне темата на урок, повторение и затвърждаване на изученото и проверка на знанията.