Малко повечерие с Молебен канон към Пресвета Богородица и третата статия от Богородичния акатист в Пловдив

dsc 0112На 20 март, в третия петък на Великия пост,  в митрополитския храм „Св. вмчца Марина” в Пловдив беше отслужено Малко повечерие с Молебния канон към Пресвета Богородица и третата статия от Богородичния акатист.  С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, богослужението възглави Знеполският епископ Арсений.

Песнопенията от канона изпълниха антифонно митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев и храмовото духовенство.

dsc 0237Третата статия на Акатиста на Пресвета Богородица прочете  Преосвещеният епископ Арсений пред чудотворната икона  на Божията Майка „Всецарица”.

С Благословението на митрополит Николай, след акатистната възхвала свещенослужителите коленопреклонно се помолиха с владиката, който прочете специална молитва към Св. Богородица, с молитвен призив към Всецарицата да ни запази под всечестния си омофор от върлуващата зараза, простирайки майчинския си покров над изстрадалия български народ.

Пресвета Богородице, спаси нас!