Богоявление в Асеновград

028В деня на Светото Богоявление, с благословението на Пловдивския митрополит Николай, Преосвещеният Велички епископ Сионий - игумен на Бачковския и Троянския манастир, отслужи Великия Богоявленски водосвет на брега на река Чая в Асеновград.

След лития от храм "Св. Николай Чудотворец" в града, където бе отслужена празничната света Литургия, епископ Сионий, заедно с градоначалника д-р Христо Грудев и десетки миряни стигнаха до "Пешеходния мост", от който владиката хвърли Богоявленския кръст във водите на реката.

163Кръста извади 28-годишният Мартин Пеев. Младият мъж получи награда, връчена от кмета на града, който му пожела здраве и благоденствие.

Празненството продължи на централния площад. Там преосвещеният владика освети бойните знамена на военното формирование в Асеновград. След това управниците на града и духовниците се отправиха към Общината и Общинския съвет, където епископ Сионий поръси помещенията със светена вода и благопожела на всички да управляват с мъдрост. Кметът пък му поднесе подарък - прототипно издание на "Рибния буквар".

237  292334