Велик водосвет за Богоявление в Кърджали

dsc 5350На 6 януари, денят на Богоявлението, когато празнуваме Кръщението на нашия Господ Иисус Христос във водите на река Йордан, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай за трета поредна година отслужи Великия богоявленски водосвет в средновековния манастир "Св. Йоан Предтеча" в гр. Кърджали и освети воинските знамена на пловдивския гарнизон.

dsc 5408На богоявленския празник присъстваха: Цвета Караянчева, председател на народното събрание на РБ,  областният управител на област Кърджали Никола Чанев, кметът на Кърджали Хасан Азис, генерал-майор Явор Матеев, командир на „Съвместното командване на специалните операции”, общественици, представители на светската власт и множество граждани.

dsc 5518След освещаването на брега на река Арда, кръста, хвърлен от митрополит Николай, успя да хване Величко Карабоюков. Малко след това владиката хвърли отново кръста, този път за децата от Неделното училище към манастир „Св. Йоан Предтеча”, за които  беше направен специален  басейн, пълен с топла вода. Там кръста улови ученикът Васил Агушев.

Множество балони и гълъби полетяха към небето. Митрополитът  поздрави и благослови всички христолюбиви миряни от Кърджали и духовната околия, дошли на почетат  Светото Богоявление Господне. Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.

dsc 5532dsc 5569dsc 5608