Коледна елха в Баткунската света обител

dsc07531На 14 декември 2019 година в Баткунския манастир "Св. ап. Петър и Павел" с. Паталеница се състоя традиционното украсяване на коледното дръвче, намиращо се в двора на манастира. По покана на игумена - Константийския епископ Яков, деца на свещеници и иподякони на Пазарджишка духовна околия се събраха отново в светата обител, за да споделят Рождественското настроение, което вече започва да завладява сърцата ни.

dsc07597Както всяка година в приемната на манастира малчуганите сами подготвиха традиционната изненада, опаковайки лакомства във вид на подаръци. С тях и с още много топки, лампички и гирлянди, те задружно украсиха елхата.

Епископ Яков и тази година награди работливите Христолюбци с подаръци, след което покани скъпите си гости да споделят постната манастирска трапеза.

През целия ден радостта от настъпващото светло Рождество на нашия Господ и Спасител Иисус Христос изпълваше сърцата на малки и големи.