Архиерейска света Литургия за празника Събор на св. арх. Михаил в град Хасково

dsc 0068На 8 ноември, Събор на св. Архангел Михаил, с благословението на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений възглави архиерейската света Литургия в храм „Св. Арх. Михаил“ в град Хасково.

С Преосвещения епископ съслужиха: ставр. ик. Георги Тодев – архиерейски наместник на Хасковска духовна околия, свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни смесеният хор при храм „Св. Възнесение Господне“ в град Пловдив с диригент Дорис Хофман и хорът по източно-църковно пеене при храм „Св. Арх. Михаил“ в град Хасково.

dsc 0387По време на причастния канон Негово Преосвещенство се обърна към изпълнилия храма богомолен народ със слово за празника Събор на св. Арх. Михаил и другите Небесни безплътни сили.

След края на св. Литургия епископът отслужи Молебен за успех на новоизбрания кмет на Хасково Станислав Дечев и общинските съветници. Владиката подари на кмета икона с образа на нашия Господ Иисус Христос и Новия Завет, за да бъде Писанието винаги бърз и мъдър съветник в управлението му. Епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Пловдивския митрополит Николай и честити празника на всички именници.