Благодарствен молебен по случай 134 години от Съединението на България в катедрален храм "Успение Богородично", гр. Пловдив

dsc 5212На 6-ти септември Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи благодарствен молебен в катедралния храм „Успение Богородично” в Пловдив по случай 134-та годишнина от Съединението на Княжество България и Източна Румелия и официалния празник на града.

С архиерея съслужиха Преосвещеният Знеполски епископ Арсений – викарий на митрополита, ставрофорен свещеноиконом  Тодор Хаджиев – протосингел при dsc 5256Пловдивска митрополия, свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при митрополията, йероманах Максим, свещеници от други пловдивски храмове и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

На молебена присъстваха областният управител на Пловдив г-н Здравко dsc 5397Димитров, кметът на града г-н Иван Тотев, председателят на общинския съвет г-жа Савина Петкова, всички районни кметове на Пловдив, бригаден генерал Явор Матеев, командир на 68-а бригада „Специални сили” и началник на Пловдивския гарнизон, народни представители, общественици и множество миряни.

В края на молебена Високопреосвещеният митрополит Николай се обърна към присъстващите с архипастирско слово.

Митрополит Николай поздрави всички присъстващи със светлия празник и ги благослови. Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския протодякон Илиян Александров.