Вечерно богослужение с Молебен канон на Пресвета Богородица в Бачковската света обител

dsc 9571На 10 август Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай бе посрещнат в Бачковската света обител “Успение Богородично“, където заедно с архиереи и духовници отслужи Празнична вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица пред чудотворната икона на Богородица - „Елеуса“ (Умиление).

С архипастиря съслужиха: Негово Преосвещенство Величкият епископ Сионий - игумен на Бачковския манастир, Негово Преосвещенство Знеполският епископ dsc 9693Арсений - викарий на митрополита, Негово Преосвещенство Константийският епископ Яков - викарий на митрополита, ставр. ик. Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставр. ик. Добромир Костов - ректор на ПДС и ПДА "Свв. Кирил и Методий" гр. Пловдив, ставр. ик. Георги Славчев - епархийски съветник, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник. йеромонах Максим и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

dsc 9675Пеноспенията изпълниха антифонно Негово Високопреосвещенство и митрополитският хор "Св. ап. Ерм" с диригент протопсалт Георги Радев.

Десетки поклонници преизпълниха храма, за да отправят заедно със своя архипастир молитва към Богородица, просейки Нейното застъпничество пред всеподателя Бога.

След края на богослужението митрополит Николай поздрави всички отечески и вседушевно, като пожела винаги да намираме утеха под благодатния покров на Богородица.