Празнична вечерня и Молебен канон към Пресвета Богородица в Хасково

dsc 9189На 9 август, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений отслужи празнична вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица пред Чудотворния образ на Божията Майка – „Златна ябълка“, в новообновения храм "Св. Богородица", гр. Хасково.

С архиерея съслужиха: ставр. ик. Добромир Костов - епархийски духовен надзорник, ставр. ик. Георги Славчев - епархийски съветник, ставр. ик. Георги Тодев - архиерейски наместник на Хасковска духовна околия, свещеноиконом Деян dsc 9277Стоенчев, йеромонах Максим и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.

На богослужбата присъстваха христолюбиви граждани, сред които бяха кметът на град Хасково Добри Беливанов, областният управител на Хасково Станислав Дечев и председателят на Общинския съвет Таня Трендафилова.

В края на Молебния канон епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство и молитства лека и спокойна нощ.