Посрещаме честната глава на света великомъченица Марина

Ag. Marina 1Честната глава на светата великомъченица Марина ще бъде донесена в Пловдив от Негово Високопреосвещенство митрополита на Халкида Хризостом за храмовия празник на митрополитската църква, носеща нейното име. Свещената глава ще бъде изложена за поклонение в храма през празничните дни – 16, 17, 18 юли т. г.

17 юли е денят,  в който православните християни почитат паметта на Света великомъченица Марина.

Светите мощи ще бъдат донесени на 16 юли т. г. Посрещането на светинята ще бъде пред катедралния храм „Св. Богородица” в Пловдив в 18.00 ч. и с  литийно шествие ще бъде пренесена до митрополитския храм „Света Марина”, където Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай ще възглави  Празничната вечерня по случай  храмовия празник. Светите мощи ще бъдат изложени в  храма за поклонение, освещение и благословение на вярващите. През  празничните дни митрополитската църква „Света Марина” ще бъде отворена непрекъснато – и през нощта, за да могат да се поклонят и докоснат до светинята всички, които пожелаят.