Архиерейска света Литургия в Пазарджишкия затвор

img 8012     На 28-ми декември с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай викарият му – Константийският епископ Яков отслужи архиерейска света Литургия в параклиса на Пазарджишкия затвор „Св. Арх. Михаил“.

С архиерея съслужиха прот. Боян Кочев, секретар на Пазарджишка духовна околия, свещ. Любомир Чавдаров, енорийски свещеник в катедралата „Успение Богородично“ и дякон Николай Ангелчов. Молитвено участие в богослужението взе и предстоятелят на параклиса свещеник Неделчо Борисов.

На светата служба дойдоха лишени от свобода, които заедно с духовниците се помолиха на Всеподателя Бога за търпение в лишенията и Божие напътствие в img 8019живота.

В края на службата епископ Яков поздрави всички с Рождението на нашия Спасител Господ Иисус Христос и благопожела всички да се поучаваме от грешките си и никога да не ги повтаряме, помнейки винаги разбойника на кръста, който макар и в последните мигове от живота си обърна сърцето си към Бога и стана Негов изповедник.

След това духовниците проведоха душеспасителна беседа с желаещите в киносалона на затвора, а те от своя страна по своя инициатива поздравиха скъпите гости с кратка програма, която бяха подготвили за празниците.