Архиерейска света Литургия

dsc 2034     На 27 декември Православната църква празнува паметта на св. първомъченик и архидякон Стефан.

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений възглави божествената св. Литургия в храм „Св. вмчца Марина” в град Пловдив.

В съслужение с епископа бяха свещеноиконом Деян Стоенчев – dsc 2354духовен надзорник, храмовото духовенство и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни смесеният хор при храма под диригентството на Росица Димова.

По време на „Причастния канон” владиката произнесе слово за това как трява да възпитаваме в себе си всеопрощаващата любов към всеки човек. Такъв подвиг очаква от нас Светата Църква днес. Както примерът за подражание на св. първомъченик и архидякон Стефан за величествения подвиг на любовта.

В края на богослужбата епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай като поздрави всички именници и присъстващи с празника.