Архиерейско богослужение на Рождество Христово

dsc 0464     На големия християнски празник - Рождество Христово, в празнично украсения митрополитски храм „Св. вмчца Марина”, град Пловдив, Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави Рождественската света Литургия.

С митрополита съслужиха: Знеполският епископ Арсений -  викарий на митрополита,  архимандрит Антипа от св. Гора - Атон, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов – ректор на ПДА и ПДС “Свв. Кирил и Методий” , свещеноиконом Деян Стоенчев – духовен надзорник, храмовото духовенство и свещеници от града, митрополитският дякон Ангел Ангелов и йеродякон Максим.

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

dsc 0860     Да участват в радостта на празика бяха дошли много християни, сред които и областният управител на Област Пловдив Здравко Димитров, бригаден генерал Явор Матеев – командир на 68-а бригада „Специални сили”, Савина Петкова- председател на Общинския съвет, ст. комисар Атанас Илков - директор на ОДМВР, общественици и представители на държавната власт.

dsc 1121      В края на светата Литургия митрополит Николай огласи патриаршеското и синодално рождественско послание.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от йеродякон Максим.

Пред храм ”Св. вмчца Марина” деца коледарчета от СУ “Св. Константин-Кирил Философ” поздравиха архиерея и миряните с подготвената от тях празнична програма.