Архиерейско богослужение в навечерието на Рождество Христово

dsc 6903     На 24 декември в навечерието на Рождество Христово, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митроплит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на Пловдивския митрополит отслужи последованието на предпразничните богослужения - Утреня, Царски часове и Вечерня със света Василиева Литургия в митрополитския храм „Св.вмчца Марина” в град Пловдив.

Молитвено участие в светата богослужба взе Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай.

dsc 9860С архиерея съслужиха: свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, храмовото духовенство и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

На богослужението се прочетоха четива и пророчества от Стария Завет, свързани с Рождеството на Спасителя.

Клиросните песнопения велегласно изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

Множество християни дойдоха в благолепно украсения митрополитски храм, за да отправят молитвата си пред светлия празник.

dsc 0093     В края на светата Литургия Негово Високопреосвещенство митрополит Николай произнесе слово, в което прикани всеки от нас да отвори душата си и да я притвори на ясла, в която да се роди Христос, за да заживее Той в нас и ние с Него.

Архиереят поздрави отечески и вседушевно всички присъстващи по случай настъпващите Рождественски празници и молитства благодатта на раждащия се Богомладенец Иисус Христос да бъде всякога с всички православни християни, в техните домове и в техните чеда за здраве, радост, благопреуспяване и душевно спасение.