Архиерейско богослужение

dsc 6903     На 2 декември, 14 Неделя след Неделя подир Въздвижение с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений възглави светата Литургия в митрополитския храм „Св. вмчца Марина” в град Пловдив.

dsc 6957     В съслужение с епископа бяха свещеноиконом Деян Стоенчев, ставр. ик. Йордан Митков, ик. Виктор Христев, прот. Димитър Димитров и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

Песнопенията изпълни смесеният хор при храма под диригенството на Росица Димова.

dsc 7236     По време на „Причастния канон” Негово Преосвещенство произнесе слово, в което призова всички православни християни посредством усърдна молитва да се приближаваме до Бог. С всички сили да се стремим към спасение, та Господ по своето милосърдие и по нашата вяра да ни въведе и нас в своето вечно Царство.

В края на светата Литургия епископ Арсений преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай като поздрави всички присъстващи за празника.