Архиерейска св. Литургия и заупокойна молитва за загиналите в автомобилни катастрофи по случай Световния ден за възпоменаване на жертвите

dsc 4216 На 18 ноември, 9 Неделя след Неделя подир Въздвижение  с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, в митрополитския храм „Св. вмчца Марина”, Знеполският епископ Арсений възглави светата Литургия.dsc 4565

В съслужение с епископа бяха свещеноиконом Деян Стоенчев, ставр. ик. Йордан Митков, ик. Виктор Христев, прот. Димитър, свещ. Ангел и митрополитският дякон Ангел Ангелов.

Смесеният хор при храма под дирегентството на Росица Димова изпълниха литургичните песнопения.

dsc 4583 По време на „Причастния канон” Негово Преосвещенство произнесе слово, в което разясни притчата от четеното свето Евангелие за богатия човек. Като изтъкна, че материалното богатство не е способно да удължи годините на нашия живот. Когато човек осъзнае немощта на своите сили пред лицето на Бога, тогава той полага основите на правия път. Човек е призван да се труди, в това число преумножавайки своите материални възможности, но никога и при никакви обстоятелства той не е в правото си да поставя в центъра на своя живот своята човешка и материална сила.

След края на светата Литургия се отслужи заупокойна молитва в памет на загиналите участници в движението по пътищата  по случай Световния ден за възпоменаване на жертвите от пътнотранспортни произшествия.