На 8 ноември светата Православна Църква чества Събор на свети Архангел Михаил и другите Небесни безплътни сили

dsc 2154  По този повод Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейската света Литургия в храм „Св. Архангел Михаил” в град Асеновград.

В съслужение с владиката бяха Знеполският епископ Арсений - викарий на Пловдивския митрополит, ставрофорният свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорният свещеноиконом Добромир Костов -епархийски надзордник, ставрофорният свещеноиконом Йордан Георгиев - архиерейски наместник на Асеновградска духовна околия, протоиерей Милен Недев - председател на храм ”Св.Архангел Михаил”, митрополитският дякон Ангел Ангелов и йеродякон Максим, както и свещеници от града и епархията. dsc 2553

Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св.ап.Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

На богослужението присъства и градоначалникът на Асеновград Емил Караиванов, както и представители на общинската власт и на Българското войнство.

dsc 2627 В края на светата Литургия, като се обърна към множеството миряни митрополит Николай произнесе слово, в което акцентира на значението на нашия ангел пазител - онази сила, която е призована да ни помага и който е винаги с нас от деня на нашето кръщение до смъртта ни.

Негово Високопреосвещенство пожела още всеки един от нас да получи онази помощ от безплътния си покровител, която да ни води към изпълнението на християнската добродетел - във вяра, надежда и любов.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитския дякон Ангел Ангелов.