Празнична вечерня с петохлебие в храм „Св. Архангел Михаил” гр. Пловдив

dsc 1894 На 7 ноември, в навечерието на празника Събор на св. Архангел Михаил, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений възглави Празничната вечерня с петохлебие в храм „Св. Архангел Михаил”, намиращ се Централния гробищен парк в Пловдив.

В съслужение с него бяха ставрофорният свещеноиконом Роман Арнаучков - председател на храма, храмовото духовенство, свещеници от града и митрополитският дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев. dsc 1977

След богослужението епископ Арсений произнесе слово, в което изтъкна значението на ангелите в нашия земен път, през който те винаги са до нас, измолвайки от Всеподателя Бога милост и благодат за нас. В края на словото си епископът преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай и припомни на присъстващите винаги да отправят молитва към своя ангел хранител, небесният ни застъпник пред Бог.