Архиерейска св. Литургия в храм „Св. Теодор Тирон” в село Радилово

dsc 1297 На 4 ноември Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай възглави архиерейската света Литургия в храм „Св. Теодор Тирон” в село Радилово по повод 200 години от освещаването на храма.

В съслужение с епархийския митропилит бяха Знеполският епископ Арсений – викарий на митрополита, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев – протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов, свещеноиконом Любомир Траянов – архиерейски наместник  на Пещерска духовна околия, свещеници от околията, митрополитският дякон Ангел Ангелов и йеродякон Максим.
Песнопенията бяха изпълнени от митрополитския хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев. dsc 1646

На богослужението присъстваха множество миряни, кметът на Община Пещера  Николай Зайчев, както и кметът на селото   Благой Харизанов. Всички присъстващи се помолиха заедно с духовниците, изпросвайки Божията милост над жителите на селото и своите близки. Заедно с митрополита всички казаха Символа на нашата вяра и молитвата „Отче наш...”
След края на св. Литургия Негово Високопреосвещенство благослови събралите се миряни и ги поздрави с годишнината на храма.