Молебен за Деня на военния парашутист и празник на 68-а бригада „Специални сили”

dsc 5258 На 17 октомври с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Преосвещеният Знеполски епископ Арсений отслужи благодарствен молебен за българските воини от Парашутната дружина във военното формирование на 68- бригада “Специални сили” в Пловдив

В съслужение с епископ Арсений бяха:  архимандрит Самуил – игумен на Бачковския манастир, ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов – епархийски духовен надзорник, ставр. ик. Йордан Георгиев- арх. нам на Асеновградска околия, свещеници от епархията, и митрополитските протодякон Илиян Александрови дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълниха певците от хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев. dsc 5309

Молебена се отлсужи пред параклис „Св. Иван Рилски Чудотворец” и паметника на загиналите, изградени в памет на всички загинали от състава на елитното поделение, които се намират в двора на бригадата.

Пред отрупания с цветя паметник присъстваха: Валери Симеонов – заместник министър-председател по икономическата и демографска политика, областният управител на град Пловдив Здравко Димитров, Савина Петкова – председател на Общински съвет  Пловдив, командири на военни формирования, народни представители, кметове, представители на държавността, представителни роти от 68-а бригада „Специални сили” и техния командир бригаден генерал Явор Матеев.

dsc 5256 Негово Преосвещенство епископ Арсений призова воините да се вдъхновят от подвига на отдалите живота си бойци и същия родолюбив дух да пламенее в сърцата им. Българската мощ да обединява душите им. Българската слава да ги насърчава в изпълнение на воинския дълг.

Многолетствие за христолюбивото ни войнство провъзгласи митрополитският протодякон Илиян Александров, епископът благослови строените воини от 68-а бригада „Специални сили” и техните командири, като преподаде архипастирския поздрав на Негово Вископресвещенство Пловдивския митрополит Николай по повод празника.