Петковден в гр. Яш Румъния

Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай бе представител на Българската Православна Църква в гр. Яш Румъния по решение на Св. Синод на БПЦ-БП и по покана на Негово Високопреосвещенство архиепископа на Яш и митрополит на Молдова и Буковина Теофан по повод тържествата свързани с деня на света преподобна Петка Епиватска. Празника беше отбелязан със съборна архиерейска св. Литургия на 14 октомври в центъра на гр. Яш в която участие взеха гости от гръцката и антиохийската православни църкви, архиерей от румънската църква, и духовниците придрущаващи митрополит Николай, иконом Любомир Траянов, архиерейски наместник на Пещерска духовна околия, ставр.ик. Александър Величков, председател на ЦН при храм „Свв. Кирил и Методий“ в София, йеродякон Максим и над 20 000 души, дошли да се поклонят пред нетлените свети мощи на преподобната, които се покоят в катедрлания храм „Св. Три Светители“ в гр. Яш. Митрополит Теофан благодари на Пловдивския митрополит Николай за радостта да съучаства в духовните тържества и в знак на братолюбие му поднесе в дар икона с образа на света Петка.