180 години от построяването на храм ”Св.Йоан Богослов”

dsc 1610  На 29 септември с благословението на Негово Високопреосвещенство пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений, викарий на Пловдивския митрополит възглави светата Литургия във възрожденския храм „Св. Йоан Богослов” с. Гугутка, Ивайловградска околия, който навърши своите 180 години от построяването си.dsc 1979

С Негово Преосвещенство съслужиха: ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев - протосингел към Пловдивска митрополия, свещеноиконом Николай Величков - архиерейски наместник гр. Ивайловград, дякон Ангел Ангелов и свещеници от околията.Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.На светата Литургия присъства и кметът на община Ивайловград Диана Овчарова и жителите на селото. В края на светата Литургия епископ Арсений поздрави присъстващите миряни и преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство митрополит Николай.