Вечерня с Молебен канон към Пресвета Богородица в кукленски манастир „Св. св. Козма и Дамян”

dsc 8869  На 6 август   с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Знеполски епископ Арсений  отслужи Молебен канон към Пресвета Богородица пред чудотворната икона на Божията Майка "Златна ябълка", която беше пренесена в манстир "Св.св.Козма и Дамян " в град Куклен.dsc 8948

С Преосвещения епископ съслужиха: ставрофорен свещеноиконом Добромир Костов- епархийски духовен надзорник, свещеноиконом Деян Стоенчев - духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеници от града, митрополитския протодякон Илиян Алесандров и дякон Ангел Ангелов. Песнопенията изпълни митрополитският хор”Св.ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев. Православните християни имаха възможност да се поклонят пред честния образ на Пресвета Богородица с молитва Божията благодат да докосне сърцата им и да ги  укрепи по пътя на спасението.

В края на светата богослужба Знеполският епископ произнесе слово за Закрилницата на човешкия род, чрез която дойде спасението на човека - св. Богородица и преподаде архипастирския благослов на правоправещия архиерей на Пловдивска епархия митрополит Николай.