Празник на св. Харалампий в Пловдив

dsc 3812 На 8 февруари, в навечерието на празника на св. Харалампий, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай  Знеполски епископ Арсений, викарий на митрополита, отслужи Празнична вечерня с петохлебие в храм „Св. свщмчк Харалампий” в гр. Пловдив. На следващия ден  викарният епископ възглави и светата Литургия в съслужение със свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при Пловдивска митрополия, свещеноиконом Роман Арнаучков, свещеноиконом Емил Паралингов, протойерей Петър Хубенов, протойерей Теодосий Лозанов, председател на храма, свещеници от града, митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов. dsc 4467

По време на богослужението в първата степен на свещенството – дяконската – бе ръкоположен Анжело Данаилов, студент в ІV курс в Православната духовна академия „Св. св. Кирил и Методий” – гр. Пловдив.  При светото ръкоположение той получи духовното име Ангел.

Епископ Арсений се обърна към вярващите  с архипастирско слово за вярата и подвига на дивния Божи угодник и страстотерпец св. свщмчк Харалампий, в което припомни житието на Магнезийския Чудотворец и радостта, която изпитвал дори по време на мъченията. В края на Литургията епископ Арсений освети пчелния мед, донесен от благочестивите християни.

Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от митрополитският протодякон Илиян Александров.