Празнична вечерня на Бъдни вечер в Пловдив

dsc 6515С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай Знеполският епископ Арсений, викарий на Пловдивския митрополит, отслужи празнична вечерня на Бъдни вечер в митрополитския храм „Св. вмчца Марина” в Пловдив.  С владиката съслужиха свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при митрополията, храмовото духовенство и митрополитският протодякон Илиян Александров. Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев.

Десетки благочестиви християни бяха дошли с радостно вълнение в храма, за да се помолят и подготвят душите и сърцата си за големия празник – раждането  на нашия Господ  и Спасител Иисус Христос,  най-висшият израз на Божията любов към всички нас. Епископ Арсений сe обърна към богомолците с думи за празника и преподаде архипарстирския  Рожеденственски благослов на Високопреосвещения Пловдивски митрополит Николай и пожела на всички тиха, мирна, благодатна и благословена Бъдни вечер.