Празнична архиерейска вечерня в старинния храм „Св. Николай” в Пловдив

dsc 3356На 5 декември, в навечерието на празника св. Николай архиеп. Мирликийски Чудотворец, бе отслужена празнична архиерейска вечерня с петохлебие в храм „Св. Николай” в Старинния град в Пловдив. С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай вечерното последование бе възглавено от Преосвещеният Знеполски епископ Арсений, викарий на митрополита. В съслужение с него бяха архимандрит Антипа от светогорския Иверски манастир „Успение Богородично”, архимандрит Евтимий от Видинска епархия, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев, протосингел при Пловдивска митрополия, ставрофорен свещеноиконом  Добромир Костов, епархийски духовен надзорник, свещеноиконом Деян Стоенчев, духовен надзорник при митрополията,  ставрофорен свещеноиконом Роман Арнаучков, свещеноиконом Еленко Йосифов, свещеноиконом Васил Кашоров, свещеници от града и митрополитските протодякон Илиян Александров и дякон Ангел Ангелов.  Молитвено участие взеха Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай и Преосвещеният Белоградчишки епископ Поликарп, викарий на митрополита.  Песнопенията изпълниха митрополитският хор „Св. ап. Ерм” с диригент протопсалт Георги Радев и румънският хор за източно-църковно пеене „Нектарий пропопсалт” от Букурещ.