Архиерейска св. Литургия в храм "Света Троица" в гр. Белово

dsc03616На 3 декември,  14 Неделя след Неделя подир Въздвижение, с благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай в храм „Св. Троица“ в Белово беше отслужена архиерейска св. Литургия, възглавена от Преосвещения Константийски епископ Яков, викарий на митрополита и архиерейски наместник на Пазарджишка духовна околия. В съслужение с него бяха двамата секретари на околията протойeрей Стефан Йорданов и протойерей Боян Кочев, председателят на храма свещеник Николай Генев и протойерей Димитър Иванов, председател на храм „Св. арх. Михаил“ в с. Виноградец.

По време на Причастния канон беше прочетена проповед, посветена на евангелското четиво за Неделята.   След това благочестиви християни пристъпиха с благоговение към Светите Тайни.dsc03622

В края на богослужението епископ Яков се обърна присъстващите с думите: „Братя и сестри, благодаря на всички за молитвената подкрепа, която осезаемо се усети по време на службата. Още повече, че на Господнята трапеза седнаха и мнозина от вас, които се бяха подготвили с усърден пост и молитва. Те чуха призива на Църквата, призоваваща ни по стъпките на Спасителя, застанаха пред образа на Христа и изповядаха греховете си, търсейки прошка за тях. Това е Бащината любов, която се проявява към всеки един, идващ при Бога . „Който дохожда при Мене, няма да го изпъдя вън“, свидетелства Сам Господ.  Не слушайте лъстивия глас на сатаната, който ни мами и убеждава, че нямаме сили да постим. Нека си дадем сметка, че най-важно е спасението на безсмъртната ни душа, та поне в оставащото време на поста да положим началото на нашето изправление и пристъпим със страх Божи, вяра и любов към светите Тайни. Така ще посрещнем достойно и Неговото Рождение по плът“.

Епископ Яков преподаде на всички присъстващи благословението на  Високопреосвещения Пловдивски  митрополит Николай.

Празникът завърши с многолетствие.