Света Неделя - храмов празник в село Дебръщица

DSC00040DSC00050 На 7-и юли, когато Светата Църква възпява подвига на светата великомъченица Неделя, своя храмов празник отбеляза едноименният храм в с. Дебръщица, Пазарджишка духовна околия.

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай празничната света Литургия беше отслужена от Константийския епископ Яков, втори викарий на митрополита и архиерейски наместник на Околията.

В съслужение с него бяха секретарят на наместничеството и председател на храма прот. Стефан Йорданов и прот. Йордан Василев, председател на храм "Св. свщмчк Харалампий" - гр. Септември.

Молитвено участие взе председателят на храм "Св. Атанасий" в с. Мало Конаре свещ. Петър Баташки.

В края на службата епископ Яков разказа чудното житие на Божията угодница Неделя и призова всички да следваме нейната вяра и добродетелност.

Архиереят преподаде архипастирския благослов на Пловдивския митрополит над всички жители и гости на селото.

DSC00062

Викарният епископ поздрави отец Стефан с празника и му благопожела дългогодишно и благодатно служение на Господнята нива. От своя страна отец Стефан благодари за молитвената подкрепа и участието в светата служба.

Празникът завърши с многолетствие.