Света Богородица - "Всех скорбящих радост"

dsc 3095   Пречиста, Ти си радост на всички скърбящи, Застъпница на обидените, Кърмителка на гладните, Утешение на странниците, Пристанище на обуреваемите, Посещение на болните, Покров и Застъпница на немощните, Жезъл на старостта, Майко на Всевишния Бог, побързай, молим Те да спасиш твоите раби.

На 24 октомври светата Православна църква почита Чудотворната икона на Божията майка - „Всех скорбящих радост”.

С благословението на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит Николай, Знеполският епископ Арсений - викарий на Пловдивския митрополит – възглави светата Божествена Литургия в храм „Свето Възнесение Господне” в град Пловдив.

С архиерея съслужиха храмовото духовенство и свещеници от града.

За молитвеното настроение на вярващите допринесе певческият хор при храм „Свето Възнесение Господне”.

Множество християни се поклониха на Чудотворната икона с надежда към Пречистата за бързо облекчение на скръбта и страданията, за изцеление и утешение, за укрепване във вярата в нея като дивна застъпница, която е навсякъде, където се чуват стоновете на страдащи хора.

Като преподаде архипастирския благослов на Негово Високопреосвещенство Пловдивския митрополит, Знеполският епископ Арсений с празнично слово към изпълнилите храма миряни каза, че нашите сърца, обременени от житейски грижи, от трудни обстоятелства, вървейки по трудния път в своя живот, се утешават, насърчават, ободряват от благодатното ходатайство и застъпничество на онази, която е кърмителка на гладните, одежда на голите, изцерение на болните и защита на нас – християните.